Головна » 2017 » Листопад » 17 » Тиждень української мови
Тиждень української мови

“Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.”

Панас Мирний

Ми – українці. Живемо у вільній і незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова у нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу. Традиційно, до Дня української писемності та мови, в нашій школі проводяться святкові заходи. Ми розпочали наше святкування з Всеукраїнського диктанту національної єдності " Рідна мова ", діти зрозуміли, що розвиток нашої мови – це частина історії розвитку всього суспільства. Цьогорічне святкування доповнила електронна презентація "Мова – то не звук, а думка боготворна…", яка розкрила нові факти про витоки нашої мови, її місце серед інших слов'янських мов, походження і розвиток. Головна мета заходу - ознайомити учнів з історією України, виховувати почуття глибокої любові до української мови. Традиційними стали виставки плакатів та малюнків, а цього року створили з усіма учнями школи виставку "Літературний колаж".

Цього тижня, це вже стало традицією, стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Щорічна кількість учасників конкурсу – понад 5 мільйонів із багатьох країн світу.

Правильно й чисто говорити своєю мовою може кожний, аби тільки було бажання. Це не є перевагою вчених-лінгвістів, письменників або вчителів-мовників, це не тільки ознака, а й обов'язок кожної культурної людини.

Переглядів: 75 | Додав: gilderz | Рейтинг: 0.0/0